صدای مخاطبان


پیام شهروندان |

با سلام خدمت مخاطبان گرامی 

لیلا حسین زاده- در سالی که گذشت تلاش کردیم هر هفته یک صفحه به طور متوسط به دیدگاههای قابل انتشار شما مخاطبان گرامی اختصاص دهیم. تلاش ما بر این بود تا گفت و گویی دو جانبه بین شما و مطالب روزنامه در جریان باشد تا جریان اطلاع رسانی از یکسوی بودن دور بماند. با سپاس از همه شما که در سال جاری گلشن مهر را مطالعه کردید  و بر ما منت گذاشتید و برخی مطالب را نقد و نظر کردید. باز هم منتظر مطالب شما خواهیم ماند.

 

۱
تفسیر جالبی بود، جالبتر اینکه شاخ های اصلاح طلب در علی آبادکتول بشدت در ستادها فعال بودند از ....... که رییس ستاد  جوانان روحانی بود و .........  تا باقی نشان دادند منفعت و  قومیت بر اندیشه سیاسی برتری دارد.
۲
کاملا با شما موافقم. زمانی می‌توانیم ادعای توسعه یافتگی داشته باشیم که براساس عقلانیت عمل کنیم. متاسفانه برخی با عملکرد خود و محدود کردن فعالیت حزبی، جامعه را به آن سمت سوق داده. تایید صلاحیت‌ها و میزان مشارکت در بعضی از مناطق خود گویای این مطلب است. خیلی از افرادی که پای صندوق رفتند  به خاطر مباحث قومی و قبیله ای مشارکت کردن. این یکی از ترفندهای خالص سازان است که نشان دهند هنوز در نزد افکار عمومی اقبال دارند ولی هنوز چیزی از انتخابات  نگذشته دم خروس بیرون زد و هر روز بیشتر نمایان می شود.
3
سلام ودرود.  از هرخیابان و کوچه و بازار که رد می شوید قدم بقدم افراد مختلف، پیر وجوان بچه و ناتوان

تقاضای کمک دارند، گدایی و تکدی گری دیگر امری عادی شده. پیاده روها هم چهره بازار دست فروشی به خودگرفته وحاکمیت هم واقف به وضع نابسامان است همه این مسائل را امری عادی جلوه داده وبخشی ازتامین امورات قشر فقیر را روش فوق دانسته و گداپروری را بخشی از فرهنگ جامعه تلقی نموده است. حال در آنسوی پنهان رانت خواران، اختلاسگران و صاحبان زر و زور تزویر میلیاردها دلار از ثروت مردم و همین قشر مستضعف را بالا کشیده و در کشورهای به اصطلاح متخاصم درحال خوش گذرانی هستند و تاکنون هیچ مقام و یا قانونی نتوانسته این آفت را از بدنه حاکمیت بزداید.
۴
با تشکر و‌ عرض ارادت. البته نباید از دشمنی با نهضت ملی دکتر مصدق گذشت که دشمنی بسیار کردند و اتحاد ملی را به هم زدند متاسفانه
۵

واقعا ممنون از شما که یاد می کنید از مردانی مثل مصدق
۶
در گفت و گوی با آقای خواجه  آخرم نتیجه گرفته اند  اگه بخواهیم تحول ایجاد کنیم باید معلم رسالتش رو خوب انجام بده
۷
دانشگاهیان هم دغدغه معیشت دارند، بنویس
۸
البته که حیوانات را هم می توان تربیت کرد.
۹
سلام ودرود. درکشور ما متاسفانه اکثر اقدامات نمادین ونمایشی است. طرحهای مختلفی با عنوان بیابان زدایی و درختکاری همه ساله به اجرا گذاشته میشود ولی شوربختانه بجای اینکه نتیجه بدست آمده بشود افزایش سطح جنگل وکاهش بیابان آمارها عکس آنرا نشان میدهد. کاهش مساحت جنگلها و افزایش وسعت بیابانها
۱۰
با سلام ای کاش تیتر اول گفت وگو با شاعر توانای معاصر پرویز کریمی  بود. این بزرگوار تمام عمر خود را در خدمت فرهنگ و ادب گرگان و یا بهتره بگویم ایران عزیز بوده و متاسفانه خیلی کم دیده شدند. استاد پرویز کریمی اهل سرچشمه ی گرگان هستند و یکی از بهترین علمداران شعر این مرزو بوم.  خداوند این گنج عظیم را برای دوستداران قلم و فرهنگ و ادب ایران عزیز حفظ کند. انشاالله
۱۱
واقعا  از خبر ممنوعیت تردد در النگدره خوشحال شدم. چه خبر خوبی . .. کاش این همت در تله کابین و پتروشیمی هم باشد. هر دو آسیب اند و از صنایع آلاینده طبیعت
۱۲
سلام. مقاله ورود ممنوع خیلی جالب و با محتوا بود. سپاس
۱۳

سلام. از تلاش های شما به منظور حفظ جنگل های هیرکانی سپاسگزارم
۱۴
سلام ودرود. مناسبتهای جهانی از جمله روز زن ناشی از احساسات و عقده گشایی نیست بلکه احقاق حق جامعه زنان که درطول تاریخ یا به جهت نگاه اعتقادی و یا فرهنگهای بی منطق عقب مانده نادیده گرفته شد و بصورت تبعیض آمیز رفتار غیرانسانی روا داشتند. درصدد بازگرداندن کرامت انسانی و برخورداری بانوان ازحقوق حقه آنان است و انصافا تاکنون با درصد زیادی با موفقیت همراه بوده وجامعه جهانی به این مناسبتها توجه ویژه دارد.
15
سلام ودرود. البته ظرفیت گردشگری در تمام نقاط کشور وجود دارد و در استانهای شمالی و گلستان تنوع آن بیشتر است. بحثهای تخصصی خوبی بود. فرضا همه زمینه های توسعه گردشگری ایجاد و موانع موجود رفع رجوع شود، لیکن قوانین دست و پاگیر و برخی تعصبات مذهبی و فکری مانع از ورود گردشگر به کشورشده وگردشگران نیز با همین انگیزه مقصد خود را به غیر از ایران تعیین می کنند.
16
بسیار خوب. نکته همین است. ولی شما از روحانیون توقع نداشته باشید آنها علی الاغلب نسبتی با زمانه، زنان و جوانان و خواستهای آنها بطور خاص و با مردم بطور عام ندارند و الا یک طلبه قمی با زن نوزاد به بغل آنگونه رفتار نمی کرد که دیدیم و در دل برای دین، مروّت، انسانیت و سرنوشت ایران در دل خون گریستیم.
وصف این هجران و این خون جگر/ این زمان بگذار تا وقت دگر.